Pszichoterápia Budapesten

Pszichoterápia Budapesten

Mivel az érzelmek szabályozását vagy a megfelelő problémamegoldást sokszor nincs lehetőségünk megtanulni, nem szégyen, ha életünk egy-egy elakadása kapcsán szakember segítségét kérjük. Sőt! Előbb kikeveredhetünk a slamasztikából, ha megfelelő pszichoterápiás segítséget keresünk.

A jó pszichoterápia a probléma megoldására fókuszál, és az egyént a mindennapjaiban belátható időn belül segíti változásokhoz.

Milyen problémákkal keresheti fel szakrendelésünket?

  • Szorongásos panaszok
  • Pánikrosszullét
  • Stresszkezelési nehézségek
  • Szociális szorongás
  • Depresszió
  • Pszichoszomatikus panaszok (irritábilis bélszindróma, reflux, egyéb pszichogén emésztőrendszeri problémák, pszichogén fejfájás stb.)
  • Párkapcsolati nehézségek, válás
  • Evészavarok
  • Személyiségzavar stb.

Problémák, amelyekre nem az ABC Pszichoterápia a megoldás

A függőségek (alkohol, drog, szex, játék) terápiája közösségi megközelítésben hatékonyabb, ezért a speciálisan ilyen problémákkal foglalkozó intézmények felkeresését javasoljuk. Emellett a súlyosabb pszichiátriai zavarok (bipoláris zavar, pszichózis, súlyosabb személyiségzavarok, súlyos evészavarok) kezelésében is az intézményi kereteket javasoljuk!

Milyen módszerekkel dolgozunk?

A megfelelő módszer használata nagyban függhet a probléma jellegétől, illetve attól, hogy az egyén mire nyitott. A pszichoterápia aktív és sokszor kitartó munkát igényel úgy a terapeuta, mint a segítséget kérő részéről. Egy sikeres terápia annak is függvénye, hogy mennyi erőfeszítést tesz valaki ebbe a lelki munkába – a „házi feladatok“ elvégzése, a kitartó megfigyelések, bizonyos változtatások kipróbálása méginkább segítik a minél előbbi javulás elérését. Főbb módszereink:

  • Kognitív viselkedésterápia (CBT, REBT)
  • Sématerápia
  • Tranzakcióanalízis
  • Autogén tréning
  • Klinikai hipnózis

Mi történik a terapeutával való első találkozáson?

Az első néhány találkozás a probléma feltérképezéséről és az elvárások, igények megfogalmazásáról szól. Ehhez szükség lehet néhány kérdőív, teszt kitöltésére is. A panaszok részletes áttekintése után a diagnózis felállítása történik meg, majd a reális célok kitűzését tekintjük át.

Az első találkozás alkalmával azt is megtapasztalhatja, hogy a terapeuta személyisége illeszkedik-e az ön személyiségéhez. Ha az első alkalom után úgy dönt, hogy a terápiás munkát folytatni szeretné, a terapeutával együtt terápiás tervet készítenek, az időhatárok és a találkozások gyakoriságának kijelölésével.

Mennyi ideig tart a pszichoterápia?

Egy sikeres terápia tarthat néhány alkalomtól egészen évekig. Ha például pánikrosszullétektől szenved valaki, és ez nem régóta (1-2 hete) tart, a kezelés néhány alkalom után is sikeresen lezárulhat. Sajnos azonban nem minden pánikbetegség vagy egyéb probléma rendeződik ilyen gyorsan, de a gyógyulás és a pszichoterápia hosszúsága függ:

  • a panaszok természetétől és fennálásuk időtartamától;
  • a terapeuta szakmai képzettségétől és tapasztalataitól;
  • az ön és a terapeuta elkötelezettségétől;
  • a saját otthoni környezetében kapott segítségtől.

Pszichoterápiás ülések, időpontok, lemondás

Egy pszichoterápiás ülés 50 percig tart. A probléma jellegétől, súlyosságától és a segítséget kérő igényétől függően a találkozások általában heti egy vagy két alkalmat jelentenek. A gyakoribb találkozások hatékonyabb és gyorsabb javulást eredményeznek. Az üléseket általában egy hónapra előre egyeztetik. Ha a terapeutával egy időpontban megállapodtak, és az időpont mégsem felel meg önnek, egy alkalommal ezt fizetés nélkül 48 órán belül lemondhatja. A 48 órán túl lemondott alkalmak teljes árát ki kell fizetni.

Jelentkezem

Név: *
E-mail *
Üzenet:

ÚJDONSÁGAINK

Sémáinktól szabadon - Belső gyermek gyógyítása - ABC Pszichoterápia - Budapest

Sémáinktól szabadon - Belső gyermek gyógyítása
2025. január 17-től

Ha részt vettél a "Vess véget a szorongásnak!" csoportunkon, akkor tudod, hogy milyen sok anyaggal dolgoztunk, és milyen kevés volt rá az időnk. Talán arra is emlékszel, hogy milyen családias közösség alakult ki a hat alkalom során. Sokakban megfogalmazódott az igény, hogy szívesen folytatnák a belső munkát együtt. Ezt az újabb 6 alkalmas csoportot erre a célra hoztuk létre.

Ingyenes online boldogságórák - ABC Pszichoterápia

Ingyenes online boldogságórák
2024. november 11-én

Olyan közösséget építünk, amelyben együtt tanuljuk a boldogság megteremtését. Együtt és egymásért teszünk gyakorlati lépéseket, amely egyúttal egy felelősségvállalás tanulása is egymásért és magunkért is. Gyakorlati lépések elsajátításával segítjük a mindennapok kedves kapcsolódását egymáshoz. A boldogság és kedvesség priorizálása befolyásolja azt is, hogyan viszonyulunk életünkhöz, családjainkhoz, közösségeinkhez, tanárainkhoz, munkahelyeinkhez. Gyere el, találkozzunk és lépjünk együtt a kedvesebb és boldogabb életért és közösségeinkért!

Asszertív tréning - ABC Pszichoterápia - Budapest

Asszertív tréning
2025. január 29-től

A megfelelő kommunikáció házasságokat, családi kapcsolatokat, barátságokat menthet meg. Mi több, mérgező konfliktusok és nehéz érzésekkel teli lélek helyett te is jobb érzésekkel élheted mindennapjaidat, amely a mentális egészségedhez is nagy mértékben hozzájárul. Jelentkezz Asszertív tréningünkre és légy részese a hatékony, kiegyensúlyozott kommunikációs módszerek elsajátításának, amely egy jobb világ építéséhez is hozzájárul!

Érzelmi intelligencia a munkahelyen Workshop - ABC Pszichoterápia

Érzelmi Intelligencia a Munkahelyen - Workshop
2025. február 28-án

Fedezd fel az érzelmeid erejét az Érzelmi Intelligencia a Munkahelyen workshopunkkal!
Készen állsz arra, hogy átalakítsd a munkahelyi és személyes kapcsolataid, könnyebben megbirkózz az élet kihívásaival, és önmagad és mások mélyebb megértésével kezedbe vedd az érzelmeid irányítását? Jó helyen jársz!

Vess véget a szorongásnak! - Online csoport - ABC Pszichoterápia

Vess véget a szorongásnak!
2025. március 21-től

Ha hónapok vagy évek óta szorongásos rosszullétek fogságában érzed magad, itt az ideje a változásnak!
Neked hoztuk létre azt a 6 alkalmas online csoportfoglalkozást, amelyben megtanulhatod, hogyan építsd le az egész életedet hátráltató szorongást a kognitív viselkedésterápia eszközeivel.

Online tudatos jelenlét (Mindfulness) csoport - ABC pszichoterápia

Tudatos jelenlét (MBCT)
2024. október 3-tól

Csatlakozz mindfulness (MBCT) csoportunkhoz, hogy megtapasztald, mit jelent a tudatos jelenlét.
Olyan technikákat sajátíthatsz el, amelyek segítenek az önismeret növelésében, a stressz csökkentésében, a depresszió és egyéb érzelmi problémák kezelésében vagy megelőzésében, valamint a viselkedés tudatos irányításában.